Andruchowycz & Karbido "Absynt"

Nowości|Płyty CD|Płyty DVD

Cena:40.00
Dostępny
masz pytania?

CD + bonus DVD

1.  40 imion Stanisława Perfeckiego
2.  Zima w Bawarii
3.  Ściezka dźwiękowa filmu - Fragment I            
4.  Za cóż ja Italii                                
5.  Walc Czarnoksiężników (Marsz Różokrzyżowców)    
6.  Without You
7.  Snajper                                         
8.  Ściezka dźwiękowa filmu - Fragment II           
9.  Nie pójdę ja do lasu                           
10. Ada                                          
11. J.P.`s Reggae                                 
12. Ściezka dźwiękowa filmu - Fragment III        
13. Without You - 2                              
14. Epilog - Pożegnanie Perfeckiego                
15. Ściezka dźwiękowa filmu - Fragment IV         
16. Just in between

 

 

DODATEK DVD:

ZAPIS KONCERTÓW W SALII KONCERWATORIUM W KIJOWIE 
ORAZ W SALII FILHARMONII W IWANO-FRANKIWSKU

 

Dwupłytowe (CD + DVD) trzyjęzyczne (YKP, POL, ENG) wydawnictwo w ekskluzywnej formie książkowej; ponad godzinna podróż perwersyjnymi śladami Stanisława Perfeckiego wiodąca ze Lwowa do Wenecji - czyli ostatnia część trylogii "Samogon / Cynamon / Absynt" /

Z nieukrywaną dumą zamykamy naszą trylogię ("Samogon/Cynamon/Absynt") uświetniając sześcioletnią współpracę Karbido i Jurija Andruchowycza."Absynt" powstał nad brzegami Dniestru i Odry. Genezą tego albumu jest książka "Perwersja" Jurija Andruchowycza (1996) a osią - historia jej głównego bohatera Stanisława Perfeckiego: poety, performera i wędrowcy, który wyrusza na Zachód aż do widmowego miasta Wenecji. Tam przeżywając serię niesamowitych przygód i beznadziejnie zakochując się w swojej tłumaczce Adzie Cytrynie znika w tajemniczych okolicznościach.

Tym razem jest to album dwupłytowy (CD+DVD) w ekskluzywnej oprawie i limitowanej edycji. "Absynt" w Polsce ukazuje się miesiąc po premierze ukraińskiej - i będzie dostępny w y ł ą c z n i e w wąskiej dystrybucji wybranych sklepów i księgarń, oraz podczas koncertów Karbido.

Album zawiera tomik z tekstami w trzech językach oraz dodatek DVD - filmowy dokument muzyczny z premierowym koncertem w Konserwatorium Kijowskim (18.12.11) oraz Filharmonii w Iwano-Frankiwsku (29.05.2012). Dokument ten nie jest zwykłym dodatkiem ponieważ pokazuje bardzo istotny multimedialny charakter projektu "Absynt" jakim jest scenografia video czyli animację, wizualizacje i filmy towarzyszące muzykom podczas koncertów. Ta warstwa wizualna koncertu "Absinthe" Jurija Andruchowycza i Karbido jest wspólnym dziełem artystów wideo z VJ Group CUBE (Ivano-Frankivsk), twórcy video-poetry gogodzy z Kijowa, Warszawianki Elżbiety Biryło, oraz Tomasza Sikory i M. Otwinowskiego (Karbido).

CD
Nagrania przeprowadzono w Toya Sound Studios w Łodzi, 20-22.07.2012
Realizacja nagrań - Mateusz Kosman
Miks, mastering - Tomasz Sikora, Hermety
czny Garaż
Projekt okładki - Mix All Off Tunes
Ilustracje: Elzbieta Biryło
Fotografie: Denys Ovchar

DVD
video wizualizajce i animacje: VJ Gruop Cube (VJ Ra, VJ Glow, VJ DaPix), gogodzy, Elżbieta Biryło, maot, Hermetyczny Garaż
reżyseria: Tomasz Sikora & Marek Otwinowski
montaż: Denys Ovchar, DenFilm" studio
dźwięk i authoring: Tomasz Sikora


Jurij Andruchowycz - voc, lyrics, kookaburra
Igor Gawlikowski - guit, saw, bawl
maot - hybrid bass guitar, voc
Tomasz Sikora - alt sax, electronics, theremin
Marcin Witkowski -drums, perc
&
East-North Female Quartet

RECENZJE:


"(...) coś z opery ma w sobie "Absynt". Nie tylko za sprawa swej fabularności, lecz także swoistego baroku muzycznego: jazz łączy się tu z ukraińskim folkiem, punk z muzyką elektroniczna. Zaś Andruchowycz wyśpiewuje i wydeklamowuje historie Perfeckiego z patetycznym rozmachem. Wyszła z tego płyta perwersyjnie wciągajaca. Nie da sie jej ustawić jako przyjemnego tła do rozmowy czy lektury. Atakuje słuchacza i domaga sie od niego skupienia."

(Piotr Bratkowski, NEWSWEEK 46/2012)


 

"(...) Udana próba połaczenia na płycie opery, kabaretu, literatury i diabli wiedza czego jeszcze.”

(Jacek Świąder, Lampa 11/2012)


 

"W ślad za Perfeckim wyrusza J.A., próbujący odtworzyć losy zaginionego poety. „Absynt” to właśnie opowieść o tych poszukiwaniach, zbudowana ze strzępów zdań, skrawków informacji, anegdot, fragmentów wierszy, erotyczno-politycznych aluzji. Nakłada się na nią muzyka Karbido: plastyczna, narkotyczna, zmysłowa, dokładnie taka, jak Perfecki. Nie jest wyłącznie ilustracją dla melorecytacji Andruchowycza. Przez długie minuty to ona niepodzielnie dominuje, dopowiada losy Perfeckiego, maluje pejzaż nierzeczywistego miasta, które wchłonęło poetę, buduje napięcie równie mocno, co słowa. (...) Andruchowycz snuje swoją opowieść tak, jakby od tego, czy uda mu się przykuć uwagę słuchaczy, zależało jego życie. Jest jak średniowieczny bard: czaruje i uwodzi, straszy i otumania, intryguje i budzi lęk, gdy trzeba jest tylko narratorem, by po chwili zmienić się w bohatera własnej opowieści. Muzycy Karbido malują swoją muzyką świat, w który chce się wierzyć. (...)"

(M.Urbanek, "Łyk Absyntu", 10.2012)Wiodą nas Andruchowycz i Karbido różnymi ścieżkami narracji, idziemy za nim bez przymusu, jakby naturalnie, chociaż ta podróż składa się z jakichś odłamków, być może lustra. Niepokojąca, lecz nie denerwująca, pozwalająca nam odsapnąć i chwilami uspokoić humorem i żartem. Płyta – a dokładniej: płyty – są do wielokrotnego słuchania i oglądania. I jak kto woli – do kontemplacji, zadowolenia, jak i do myślenia Znakomite i wyjątkowe, jak się, wydaje podobnego projektu nikt u nas wcześniej nie zrealizował."

(G. Józefczuk, 10.2012)


 

 

 

 

Polecamy także:

Andruchowycz & Karbido "Cynamon"
35.00
Andruchowycz & Karbido "Samogon"
25.00