Karbido "Music4Buildings VOL.01 - Schomberg Power Station / Guido Mine"

Płyty CD

Cena:32.00
Dostępny
masz pytania?

SCHOMBERG POWER STATION

 

1) PART ONE             12mn 45s
2) PART TWO            12mn 11s

 

GUIDO COAL MINE

 

3) PART ONE              4mn 28s
4) PART TWO             11mn 15s

 

 

Skład:
Peter Conradin Zumthor - dr
maot - bg
Igor Gawlikowski - guit
Tomasz Sikora - elektronika, alt sax

 

Music 4 Buildings to nomadyczny koncept-projekt muzyków Karbido, dla którego główną inspiracją i zarazem dźwiękotwórczym tworzywem jest architektura. Muzycy odwiedzają wybrane obiekty architektoniczne, rejestrują ich dźwięki tworząc swoiste kolekcje zjawisk akustycznych, odglosów, szumów itd, i następnie przetwarzają to na język wykonawczy przy użyciu standardowego instrumentarium.
Tak powstałe kompozycje są rejestrowane metodami studyjnymi, bądź wykonywane na żywo, we współpracy z akustyką obiektu."ARCHITEKTURA TO ZAMROŻONA MUZYKA" - J.W.Goethe
(...)Niezwykły sposób na dotarcie do tej intrygującej i dość trzeba przyznać dziwnej muzyki. Znani z niekonwencjonalnego podejścia do materii muzycznej, Karbido przenoszą słuchacza w świat "odmrożonych" dźwieków. Korzystając z autorskich rozwiązań technologicznych odkrywają ducha budynku, atmosferę miejsca (Schomberg Power Station) lub grają nią jak instrumentem
(Great Synagogue Drokhobych). Innym
razem (Guido Coal Mine) za pomocą polirytmicznego, gitarowego noise`u odsłaniają melancholię taśmociągu do transportu węgla z przodka.

M4B Vol. 01 składa się z dwóch dwuczęściowych kompozycji - każda zawiera w sobie collage nagrań terenowych i jego wersję instrumentalną - będących zestawieniem "oryginału" i jego adaptacji. Droga jaką autorzy pokonali od pierwszego kontaktu z obiektem do jego "przeniesienia" jest - dzięki tej prostej kompilacji - po prostu imponująca(...).


Sophie Koval, European Culture Magazine. Boston, 07.2010

więcej na www.m4b.eu

Komentarze: